12 Haziran 2018 Salı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Van’da

 

  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Van’da
  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Van’da
  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Van’da
  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Van’da
  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Van’da

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” programları kapsamında beraberindeki heyetle Van’a gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İl Buluşmaları" programı kapsamında Van'a gitti. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın ilk durağı Van Valiliği oldu.

Vali Murat Zorluoğlu'nu makamında ziyaret eden Başkan Erbaş, burada yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının illerdeki temsilcisi müftülüklerin valiliklerle kurduğu iş birliğinin önemine değinerek, valilerin başkanlığında din hizmetlerin yürütülmesinin büyük bir bahtiyarlık olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen "İl Buluşmaları" programını ramazan ayında daha da yoğunlaştırdıklarını ifade eden Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

"Bu yıl ramazan ayı münasebetiyle israfla mücadele konusunu belirledik. Komisyonlar halinde arkadaşlarımız, hocalarımız 81 ilin tamamını israfla mücadele konusunda bilgilendirme toplantıları yaparak dolaştılar. Biz de imkanlar nispetinde hem ramazan temasını işleme noktasında hem de kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla buluşma, onlarla meselelerimizi istişare etme noktasında il ziyaretleri yapıyoruz."

Başkan Erbaş, beraberindeki heyetle birlikte ilde irşat çalışmalarını yapacaklarını belirterek, “ teravih namazından önce vaaz, sohbet irşat programları yapacağız. Heyetimiz çeşitli camilerde irşat çalışmalarından bulunacaklar. Tüm görevlilerimizle toplantılar yapacağız. Vatandaşlarımızla buluşmalarımız olacak” dedi

Ramazanın başlı başına bereket, Kur'an-ı Kerim, kardeşlik, muhabbet ve teravih ayı olduğunu anlatan Başkan Erbaş, "Ramazan, imsak, iftar, sahur her yönüyle 11 ayın sultanıdır. 11 ayın sultanının hiç olmazsa iki gününü Van'da geçirmek bizim için büyük bir bahtiyarlıktır" diye konuştu.

Vali Zorluoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Başkanımız burada kaldıkları süre içerisinde ilimizin manevi hayatına ve insanlarımızın kalplerine yüreklerine dokunacak çok önemli faaliyetler icra edecekler" dedi.

Ziyarette Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar ve Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas eşlik etti.