9 Haziran 2021 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya yapılan saldırıyı kınadı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya yapılan saldırıyı kınadı

 

  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya yapılan saldırıyı kınadı

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya başörtüsünden dolayı yapılan saldırıyı ve saldırganı kınadı. Ayrıca Başkan Erbaş, Akkaya ile telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, başörtüsünden dolayı saldırıya uğrayan akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya geçmiş olsun dileklerini ileterek, saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınadığını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Küresel bir tehdit olan İslam düşmanlığının çeşitli tezahürlerini ne yazık ki ülkemizde bile görmekteyiz. Bir insanın kutsal değerine tahammülü olmayan, nefret söyleminde bulunan ve şiddet uygulayan bu kirli zihinlerin her zaman karşısında, sevgi ve kardeşliğin yanında olacağız.

Başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan genç kardeşimiz akademisyen Neşe Nur Akkaya Hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınıyor ve telin ediyorum."

Başkan Erbaş, ayrıca Neşe Nur Akkaya ile telefonla görüştü. Başkan Erbaş, başörtüsüyle ilgili Türkiye’de elde edilen özgürlük ortamına rağmen böyle bir durumun yaşanmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.