Anasayfa / Haberler
Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :

“4 milyon öğrenciye din eğitimi veriyoruz”

3. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi’nin ikinci gününde liderlere Türkiye’de yürütülen din hizmetleri ve eğitimini anlatan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Yaygın din eğitimi başlığı altında Kur’an kurslarımızda ve camilerimizde 4 milyon civarında öğrenciyi eğitiyoruz” dedi.
Detay

Cuma Hutbesi: “Kul ve Kamu Hakkı”

“Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olması dışında, kim bir insanı öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir canı kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur.” (Mâide, 5/32)
Detay

“Yeşil Hac” projesi örnek oldu

2019 Yılı Hac ve Umre Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Sıfır İsraf ve Sıfır Atık” teması çerçevesinde 2019 hac ve umre organizasyonunda yaptıkları çalışmaların diğer ülkelere örnek olduğunu kaydetti.
Detay

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Arjantin Büyükelçisi'ni kabul etti

Arjantin'in Ankara Büyükelçisi Jorge A. Mastropietro’yu kabul eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Barış Pınarı Harekatı’nın teröristlere yönelik yapıldığını ifade ederek, “Her ülkeyi bu noktada yanımızda görmeyi arzu ederiz. Dolayısıyla Arjantin’in bu konudaki yaklaşımı bizim için çok önemlidir” dedi.
Detay