7 Şubat 2020 Cuma

Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yapıldı

 

  • Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yapıldı
  • Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yapıldı
  • Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yapıldı
  • Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yapıldı
  • Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yapıldı
  • Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yapıldı

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığının himayesinde gerçekleştirilen “Milli Mücadelenin 100. Yılında Kahramanmaraş” etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş’ta Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığının himayesinde gerçekleştirilen “Milli Mücadelenin 100. Yılında Kahramanmaraş” etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş’ta Milli Mücadelenin kahramanları için okunan 2 bin 20 hatmin duasını yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ulu Camii’nde Cuma namazı öncesi yaptığı duada, Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda mücadele eden kahramanları rahmet ve minnetle yâd etti.

Mazlum ve mağdur İslam coğrafyasına duasında yer veren Başkan Erbaş, şu niyazda bulundu:

“Asırlardır yüce dinimiz İslam’ın yolunda insanlığa hizmet etmiş, çaresizlerin umudu, mazlumların sığınağı, kimsesizlerin hamisi olan aziz milletimizi ilelebet payidar eyle, izzet ve kudretini daim eyle Allah’ım!

İzzet ve şerefimizi, onur ve haysiyetimizi çiğnetme! Milletimizin bekasını sarsacak, huzur ve kardeşliğimizi bozacak her türlü dâhili ve harici düşmanlardan milletimizi, memleketimizi, âlem-i İslam’ı halâs ve emin eyle!

Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle Allah’ım!

Çeşitli bahanelerle ülkemizi zayıf düşürmeye çalışanlara, istiklal ve istikbalimize kastedenlere, varlığımıza ve vatanımıza göz dikenlere fırsat verme! Zalimlerin, hainlerin, kâfirlerin kurdukları tuzakları kendi başlarına makûs eyle Allah’ım!

Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim ve bâkî eyle. Bölünüp, parçalanmaktan, dağılıp bozulmaktan, tefrikaya düşüp güçsüz kalmaktan bizleri muhafaza eyle Allah’ım!

Ülkesi, vatanı, namus ve mukaddesatı için mücadele edenleri muvaffak ve muzaffer eyle.

Ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin, namusumuz çiğnenmesin diye en aziz varlıklarını bu yüce değerler uğruna feda eden, Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den İstiklal Harbine, Sakarya’dan 15 Temmuz’a ve Maraşımıza “Kahraman” ünvanı kazandıran bütün şehitlerimize rahmet eyle Allah’ım!

Gazilerimize sağlıklı, hayırlı ömür nasip eyle Allah’ım!

Biz güven içinde olalım diye, terör örgütlerini yok etmek için mücadele ederken şehit olan yiğitlerimize rahmet eyle Allah’ım!

Milletimizin birlik ve beraberliği, ülkemizin refah ve huzuru, insanlığın barış ve selameti için çalışan devlet büyüklerimize ve güvenlik güçlerimize yardım eyle, onları her türlü tehlike ve tuzaklardan muhafaza eyle Allah’ım!

Ey hainlerin tuzaklarını bozan Yüce Rabbimiz!

Suret-i Haktan görünüp dinimizi istismar ederek aramıza fitne ve fesat tohumları ekmeye çalışanlara, devletimize ve milletimize ihanet edenlere fırsat verme Allah’ım!

Senin adınla insanları aldatanların, inancı ve samimiyeti istismar edenlerin şerlerinden bizleri, neslimizi ve ülkemizi muhafaza eyle Allah’ım!

Ya Rab!

İslam beldelerinden acı, gözyaşı ve feryatlar yükseliyor. Çocuklar yetim, anneler evlatsız, babalar çaresiz kalıyor. Gözü dönmüş zalimler İslam diyarlarında kötülük üzerine kötülük yapıyor. Ebu Leheb’ler ölmemiş, Ebu cehil kıtalar dolaşıyor.

Filistin’de, Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Halep’te, Şam’da, Gazze’de, Yemen’de ve daha birçok mazlum diyarlarda garip kullarının sahibi Sensin, yetim kullarının sahibi Sensin, mahzun kullarının sahibi Sensin, Mazlumlara imdâd eyle Allah’ım!

Onların yürekleri ile sana yalvarıyoruz.

Masum ve mazlumların âhını zalimde bırakma Allah’ım!

Zulme ve katliamlara maruz kalan, ülkeleri işgal edilen, camileri, haneleri harap edilen, hakları hukukları ihlal edilen bütün kardeşlerimize bizleri de yardımcı eyle Allah’ım!

Yardımını lütfet silinsin gözyaşlarımız Allah’ım.

Samimiyetle huzuruna açılan eller hürmetine, aşkından tutuşan gönüller hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin habîb-i edîbin hürmetine, varlığının, birliğinin, kudretinin nişanesi Kur’an-ı Hakîm hürmetine, ülkemizi ve âlem-i İslâm’ı çepeçevre saran kötülükleri def eyle Allah’ım!”

Kahramanmaraşlılar yoğun ilgi gösterdikleri duaya ‘amin’ diyerek eşlik etti.