28 Mart 2023 Salı

“Din görevlilerimiz milletimizin yüz akı”

 

  • “Din görevlilerimiz milletimizin yüz akı”
  • “Din görevlilerimiz milletimizin yüz akı”
  • “Din görevlilerimiz milletimizin yüz akı”
  • “Din görevlilerimiz milletimizin yüz akı”

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Camilerinizde yapmış olduğunuz vaazlarınızla, hutbelerinizle, cami dışı faaliyetlerinizle hakikaten başkanlığımızın, milletimizin yüz akısınız.” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV) çevrim içi olarak düzenlenen “TDV İyilik Buluşmaları” programına katıldı.

Program kapsamında, Ankara geneli din görevlileri ve TDV gönüllülerine hitap eden Başkan Erbaş, “Ramazan ayı hakikaten bütün güzelliğiyle geldi. Rahmet günlerini idrak ediyoruz. Ankara’nın manevi mimarları olarak Ramazan ayını en güzel bir şekilde değerlendirmeye gayret ediyoruz. Camilerinizde yapmış olduğunuz vaazlarınızla, hutbelerinizle, cami dışı faaliyetlerinizle hakikaten başkanlığımızın, milletimizin yüz akısınız.” dedi.

“Doğumundan ölümüne kadar milletimizin yanındayız”

Başkan Erbaş, depremlerde din görevlilerinin ve vakıf gönüllülerinin milletin kalbindeki yerinin ne kadar büyük olduğunu gördüklerini belirterek, “Tarihte kısa süre içerisinde iki büyük depreme rastlamıyoruz. O açıdan milletimizin yaşadığı bu büyük afette en yakınında olanlardan olduk. Biz hep diyoruz ya ‘doğumundan ölümüne kadar milletimizin yanındayız,’ ölümünden sonra da yanındayız. Onların ruhlarına okuduğumuz hatimlerden tutunuz da yaptığımız dualara, yakınları için yapmış olduğumuz yardımlara kadar.” diye konuştu.

Şu ana kadar deprem bölgesinde 50 bine yakın personelin görev aldığını dile getiren Başkan Erbaş, “Kardeşlerimize destek olmaya, yardımcı olmaya çalışan görevlilerimiz, vakıf çalışanlarımız Allah hepinizden razı olsun.” ifadesini kullandı.

“Kürsülerden, hutbelerden başkalarına anlatıp da seyreden konumda değiliz”

“İyilikte ve takvada yardımlaşınız. Kötülükte, günahta ve düşmanlıkta yardımlaşmayınız” ayet-i kerimesini anımsatan Başkan Erbaş, “Kürsülerden, hutbelerden başkalarına anlatıp da seyreden konumda değiliz. Yapan, alanda olan, milletimizin yanında olan, gerektiğinde arama, kurtarma işinde, cenaze, tekfin, teçhiz ve defin işlerinde, bunların dışında şimdi ağırlık verdiğimiz manevi destek hizmetlerinde hepsinde varız.” dedi.

Programa, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan ile Ankara İl Müftüsü Hasan Çınar da katıldı.