30 Eylül 2022 Cuma

Uluslararası Mevlid’i Nebi Sempozyumu yarın başlıyor

Uluslararası Mevlid’i Nebi Sempozyumu yarın başlıyor

 

  • Uluslararası Mevlid’i Nebi Sempozyumu yarın başlıyor

 

Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu, yarın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla Ankara’da başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu, yarın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla Ankara’da başlıyor

Ankara Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda gerçekleşecek sempozyumda, bu yıl Mevlid-i Nebi için belirlenen ‘Peygamberimiz, Cami ve İrşat’ konusu ele alınacak. 1 Ekim Cumartesi (yarın) açılışının yapılacağı sempozyum üç gün sürecek.

Sempozyumda, “Mabet Geleneği: Tarihi, Değeri ve Dönüşümü”, “Peygamberimiz ve Mescit”, “Tebliğ ve İrşat Açısından Cami”, “Peygamberimiz, Davet ve İrşat”, “Davet ve İrşatta İlke ve İmkanlar”, “Diyanet İşleri Başkanlığının Cami Ve İrşat Hizmetleri Bağlamındaki Çalışmaları” konu başlıkları alanında uzman isimlerle ele alınacak.

‘Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu’ bu yıl için belirlenen “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” temasıyla ele alınacağı sempozyumda, Kur’an ve hadisler ışığında mescitlerin birleştirici rolü konuları ortaya konulacak.

Diyanet İşleri Başkanlığının cami ve irşada yönelik hizmetlerinin geliştirilmesine katkı sağlamanın amaçlandığı sempozyum, 3 Ekim Pazartesi günü sona erecek. “Değerlendirme Oturumu” ile sona erecek sempozyuma, Diyanet İşleri Başkanlığı üst düzey yöneticileri ve farklı illerden akademisyenler de katılacak.